دانلود رایگان پایان نامه

انسان طبیعت معماری

انسان طبیعت معماری

انسان طبیعت معماری

تعرفه طراحی
درگاه پرداخت
قالب ساز انلاین
ساخت کد QR
رنگ های فلت
سفارش ترجمه
تمام ابزار ها
نام کاربری :
پسورد :
 • پسورد خود را فراموش کرده اید؟
 • نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد :
  ایمیل :
  نام مستعار :
  کد امنیتی : کد امنیتیبارگزاری مجدد
  دسته بندی

  انسان طبیعت معماری

  بخش بایگانی

  الگوبرداري سازه اي از طبيعت

  هيچ جاي خارج از طبيعت نيست که داراي اصالت بيشتري در ساختار وجود انسان باشد و انسان را از طبيعت دور کند. هر ساحت ماوراي که باشد درباطن همين طبيعت است و تنها راه رسيدن به آن پيوستن و يکي شدن با طبيعت است.زيربناي انسان شناسي در طبيعت شناسي است و طبيعت مادر انسان است. انسان از طبيعت برخاسته و به طبيعت باز مي گردد.زيربناي عملي اين نگرش دوستي، بهره مندي و صميميت با طبيعت است. 

   

  2435 مشاهده
  دیدگاه
  ادامه مطلب

  رابطه بین طبیعت و معماری پرش کیهانی

   

  «انسان» از زماني كه از سرپناه اوليه خود؛ غار؛ بيرون آمد، به دنبال ساختن پناهي جديد بوده است. در ساخت سر پناه هاي اوليه از شكل ها و فرم هاي طبيعت (صخره ها، غار، درختان، گياهان و ....) الهام گرفته است. به مرور زمان و با توجه به يافته هاي جديدي كه به طور مستقيم و يا غير مستقيم از طبيعت و عناصر آن بدست آورد، دست به تغيير در فرم و شكل سرپناه خودش زده است. 

  برای درک رابطه ساختمان بامحیط ابتدا بایستی به دیدگاه انسان در مورد محیط و یا به طور کلی نسبت به طبیعت ، نظر داشت اساس ساختن دست اندازی به طبیعت است نوع این دست اندازی ارتباط بسیار نزدیک با طرز تفکر انسان در مورد طبیعت دارد در بسیاری از فرهنگ های شرقی، ارتباط کاملاً نزدیکی بین انسان و طبیعت وجود داشته و..

   

   

  2527 مشاهده
  دیدگاه
  ادامه مطلب

  خاک در معماری

   

  فهرست موضوعی:

  مقدمه

  تاریخچه معماری خاکی در ایران

  سازگاری سرشت انسان با طبیعت

  سازگاری معماری خاک با طبیعت و سرشت انسان

  استفاده از خاک و خشت در بناها

  آشنایی با پروفسور نادر خلیلی پدر معماری خاک و فیلم کوتاهی درباره ابرخشت طبیعت در فرهنگ لغت به معنی «سرشت ،نهاد ،سجیه ،سرشتی که مردم بر آن آفریده شده ،مزاج ، فطرت» آمده از این رو طبیعت با نهاد و سرشت آدمی سازگاری دارد طبق دیدگاه سنتی اسلامی انسان از دو پاره متحد به نام جسم نفس است جسم مرکب نفس است و اصالت آن به به سبب مرکب بودن آن است نفس سوار بر این مرکب است نفس بدون مرکب خود توانایی عمل ندارد و جسم بدون نفس مرده ای بیش نیست جسم از طبیعت خاکی است...

  برای دانلود به ادامه مطلب بروید.. .

  1816 مشاهده
  دیدگاه
  ادامه مطلب